Masaże na terenie Rzeszowa i okolic. Zadzwoń masaz  0-664-126-176

Drukuj

Oferta

Masaż klasyczny
Masaż gorącymi kamieniami
Masaż antycellulitowy
Drenaż limfatyczny,
Masaż sportowy,
Masaż twarzy
Masaż leczniczy
Punkty spustowe

Masaż tkanek głębokich

Masaż czekoladą

Masaż miodem

Masaż na 4 ręce

 

Masaż klasyczny całego ciała lub wybranych części

masaz-klasycznyNajczęściej stosowaną formą masażu jest masaż klasyczny. W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze, relaksacyjne, pobudzające). Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób np: ortopedycznych, neurologicznych i innych. Prawidłowo wykonany masaż pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie. Do wykonania profesjonalnego masażu potrzebne są odpowiedniego typu olejki, kremy, czy maści lecznicze, które w połączeniu ze sprawną techniką masażu sprawia, że Państwa ciało pozostanie całkowicie odprężone.

Masaż gorącymi kamieniami

masaz-kamieniamiDo tego masażu używam kilkudziesięciu gładkich, różnej wielkości kamieni wulkanicznych z wyspy Bali. Najpierw układam poszczególne rozgrzane kamienie na powierzchni ciała - dekolcie, brzuchu, na dłoniach, stopach, plecach. Następnie po nałożeniu środka poślizgowego masuję nimi poszczególne fragmenty ciała.

Podczas tego masażu pacjent popada w głęboki relaks, jakiego nie da się uzyskać podczas zwykłego masażu. Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy masażysty pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy. W tle słychać odprężającą, delikatną muzykę, a w powietrzu unosi się zapach kadzideł. W niepamięć odchodzą troski i kłopoty...

Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Zabieg poprawia jędrność i elastyczność skóry, pomaga zwalczyć celulit, regeneruje po wysiłku fizycznym, a przede wszystkim łagodzi objawy stresu.
Dlatego polecam korzystanie z tego zabiegu po pracy, kiedy nie czeka Państwa żadna ważna sprawa, szkoda byłoby niweczyć ten cudowny stan.

Masaż antycellulitowy ud, pośladków, brzucha, ramion (z użyciem chińskich baniek)

masaz-antycelulitowyMasaż ten cieszy się wśród moich pacjentek szczególnym zainteresowaniem. Rzeczywiście likwiduje celulit, doskonale napina i ujędrnia skórę, zmniejsza się też obwód masowanego obszaru. Sekret masażu antycelulitowego tkwi w mocnych technikach, dobrych kosmetykach i oczywiście systematyczności. Zwykle zalecam zabiegi dwa, a w miarę możliwości trzy razy w tygodniu, gdyż wtedy efekty są najlepsze. Traktowane w ten sposób komórki tluszczowe zostają rozbite i łatwiej jest je zemulgowac, czyli po prostu wchlonąć, jednak nie odbywa się to w magiczny sposób - po takim zabiegu należy pójść na spacer, potańczyć lub poćwiczyć w domu.

Masaż (drenaż) limfatyczny

Ma na celu przesunięcie chłonki i płynów ustrojowych w kierunku ujść żylnych poprzez naczynia limfatyczne. Wykonuje się go u osób po mastektomii, po leczeniu chorób nowotworowych wiążącym się z usunięciem węzłów chłonnych i w wielu innych schorzeniach. Masaż ten wykonuje się niezwykle wolno i delikatnie, aczkolwiek bardzo precyzyjnie. Ma to swoje uzasadnienie w prostej zależności - limfa (chłonka) napływa w miejsca, na które działa ciepło i ucisk, zatem drenaż musi byc wykonywany delikatnie, by powodować odprowadzenie limfy, a nie jej większe gromadzenie.

Masaż Sportowy

Masaż przygotowawczy lub kondycyjny wykonywany w okresie całego cyklu treningowego
Celem jest rozwijanie zdolności sportowca do wysiłku, zwiększenie możliwości czynnościowych jego organizmu i modyfikacją działalności mechanizmów regulacyjnych centralnego układu nerwowego. Jest dodatkowym obciążeniem dla sportowca.
Czas trwania: 40-60 minut, u bardzo umięśnionych osób powyżej 60 min.
Stosuje się głównie rozcieranie i ugniatanie wykonywane z użyciem dużego nacisku. Masaż treningowy u pływaków, narciarzy, lekkoatletów, tenisistów i kolarzy jest łagodniejszy od masażu zapaśników, pięściarzy, ciężarowców, piłkarzy i wioślarzy. Masuje się głównie te grupy mięśniowe, które biorą udział w wysiłku. Jeżeli celem jest opracowanie mięśni, stosuje się zwłaszcza ugniatania - 70% czasu i rozcierania, a gdy stawy - głównie głaskania i rozcierania.
Im większa powierzchnia masowana w danym momencie tym większa efektywność.
6-7 godzin przed kolejnym treningiem, ogólny masaż całego ciała. Gdy trening jest rano należy zastosować po nim masaż całego ciała.
Dawkowanie zależy od dyscypliny i dopasowywane jest indywidualnie. Gdy trening jest wykonywany dwa razy dziennie, to po pierwszym treningu, przez 20-30 minut można wykonywać lekki masaż częściowy, a po drugim treningu bardziej intensywny i całościowy. Gdy reakcja po masażu jest za duża, w następnym dniu odstepuje się od treningu.
Nieodbyty trening można zastąpić w danym dniu mocniejszym masażem częściowym, lub ogólnym poświęcając uwagę częściom najbardziej obciążanym podczas ostatnich treningów (powinno dominować głebokie ugniatanie).
Końcowy masaż treningowy należy wykonać na dwa dni przed ważnymi zawodami. Ostatnie masaże w mikrocyklu treningowym powinny być dłuższe i energiczniejsze.

Masaż twarzy

Masaż taki zazwyczaj wykonuje się w celach relaksacyjnych, odprężeniowych jak i kosmetyczno-pielęgnacyjnych. Masaż poprawia ukrwienie skóry, przez co ta staje się młodsza i bardziej jędrna.

Masaż leczniczy

Jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie pod postacią ucisku na tkanki, którego celem jest wywołanie odczynu miejscowego i ogólnego. Masaż leczniczy jest jedną z metod działania fizykalnego w leczeniu, usuwaniu zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Celem masażu jest oddziaływanie terapeutyczne miejscowo na tkanki i na cały ustrój.

 

Na czym polega masaż bańką chińską?


Bańkę próżniową można wykorzystać jako wspaniały instrument do masażu leczniczego i kosmetycznego. Jest to modyfikacją powyższych technik masażu z wykorzystaniem specjalnej gumowej, dużej bańki próżniowej. Na zachodzie taka modyfikacja nazywana jest „Chińską Bańką Pełzającą”, która polega na przyssaniu bańki znacznie większej niż zwykła szklana bańka, a następnie stopniowym jej przemieszczaniu (przeciąganiu) po skórze odpowiednich fragmentów ciała. Ta technika jest szczególnie skuteczna w przypadkach rwy kulszowej i ramiennej, a także innych zespołach bólowych kręgosłupa i bólach mięśni. Wykorzystuje się ja również jako metodę ułatwiającą wchłanianie przez skórę maści i kremów w skład których wchodzą substancje lecznicze lub kosmetyczne.

"bańki wyciągają z ciała chorobę"
porzekadło ludów

 

Masaż czekoladą

Czekoladowy masaż wspaniale usuwa stres, napięcie i zmęczenie oraz pielęgnuje skórę całego ciała-nawilża,
Wygładza, ma działanie odmładzające i poprawia jej kolor.
Specjalistyczny krem do masażu  na bazie czekolady jest bogaty w cenne składniki o dobroczynnym działaniu na skórę-witaminy (A,D,F) mikroelementy (magnez, żelazo, cynk, miedź) oraz flawonoidy, które wpływają odmładzająco i substancje podobne do kofeiny o działaniu stymulującym.

Masaż miodem

Oryginalna metoda terapii manualnej. Połączenie masażu leczniczego z preparatem, którego głównym składnikiem jest miód, przyczynia się do udrożnienia systemu limfatycznego oraz stymuluje wydzielanie gruczołów potowych. W czasie zabiegów przez skórę usuwane są szkodliwe substancje( złogi, kwasy organiczne i sole), które są przyczyną wielu schorzeń i bólów. Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa regeneracyjnie na skórę, przeciw zapalnie i relaksacyjnie.

Punkty spustowe

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (ang. trigger points) są to niewielkie obszary w mięśniach, często wyczuwalne dotykiem, jako zgrubienia, guzki lub struny, które charakteryzują się znaczną bolesnością. Pod wpływem ucisku tych punktów następuje uczucie silnego bólu, który może promieniować do innych obszarów ciała.

 

Punkty spustowe – objawy

Wiodącym objawem jest ból mięśniowo-powięziowy, który pacjenci określają, jako głęboki, palący, ćmiący czasem elektryczny i pulsujący. Zdarza się, że bólowi w mięśniu towarzyszy uczucie mrowienia skóry. Najczęściej ból jest rzutowany (udzielony, przeniesiony), czyli odczuwalny jest w innym miejscu niż znajduje się jego przyczyna. Podczas uciśnięcia punktu spustowego następuje znaczne wzmożenie bólu, który pacjenci określają, jako „wściekły”.  Charakter bólu przypomina w pewnym stopniu dolegliwości towarzyszące z tzw. zakwasom mięśni, będącymi rezultatem ciężkiego wysiłku.  Ból ten często wtedy promieniuje, „strzela” do innych obszarów ciała. Stąd pochodzi nazwa, gdyż tak jak pociągnięcie za spust broni palnej powoduje wystrzał, tak naciśnięcie punktu spustowego wyzwala ból, który promieniuje do innych części ciała. Często punkty spustowe umiejscawiają w mięśniach pośladka i mogą stamtąd promieniować do kończyny dolnej. Ból nasila się po wysiłku, szczególnie długotrwałym, wymagającym albo utrzymywania przez dłuższy czas takiej samej pozycji ciała lub wielokrotnego powtarzania tej samej czynności. Ból często zmniejsza się pod wpływem alkoholu, jednak po zaprzestaniu jego działania wraca z większą siłą.

 

Masaż tkanek głębokich rekomendowany jest osobom, które doznały uszkodzenia aparatu ruchu oraz tym, które cierpią z powodu bólu mięśniow-opowięziowego na skutek wykonywania ciężkiej pracy fizycznej oraz pracy o charakterze statycznym (np. praca przy komputerze). Masaż ten ma na celu uwolnić długotrwałe napięcia w mięśniach i powięzi, aplikowany jest zarówno na ich powierzchowne jak i głębokie warstwy. Termin "Masaż tkanek głębokich" jest często źle rozumiany. Nie można go utożsamiać z masażem wykonywanym z dużą siłą według jednego schematu. MTG jest osobnym rodzajem terapii, używanym do leczenia specyficznych restrykcji mięśniow-opowięziowych.

 

Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes

Masaż w domu w Rzeszowie - Masaż Rzeszów - Masażysta Rzeszów

Premium Templates