Kiedy kupić dziewczynce pierwszy domek dla lalek

Są mamy, które przeglądają oferty domków dla lalek już gładząc się po ciążowym brzuchu. Nic dziwnego, wiadomość o tym, że znajduje się tam córeczka, która będzie miała takie same marzenia jak my, działa na wyobraźnię. Wybór domku dla lalek to wyprawa do krainy własnego dzieciństwa. Bardzo często sprawia równą przyjemność mamie, jak i dziecku. 

Domek jak z dawnych lat

Domek dla lalek (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl) to jedna najbardziej klasycznych zabawek dla małych dziewczynek. W czasach, gdy nie można było kupić ich w sklepach, ojcowie własnymi rękami konstruowali modele domków dla swoich córek. Był to ojcowski sposób okazywania miłości i zainteresowania. Matki natomiast dbały o wystrój tak powstałych zabawek, szyły zasłonki i dywany, dekorowały miniaturowe pomieszczenia. Wiele pięknych, misternie wykonanych domków można dziś obejrzeć w Muzeum domków dla lalek w Warszawie. Wizyta w muzeum to wspaniała inspiracja i piękna podróż w przeszłość.

Zabawka i dekoracja pokoju dziewczynki

Dziś, planując kupno domku dla latek idziemy po prostu do sklepu, lub przeglądamy oferty w Internecie. O takim prezencie można myśleć, gdy dziecko zaczyna się bawić w odgrywanie ról. Można to zaobserwować już  tuż po skończeniu pierwszego roku życia. Lecz nawet na wcześniejszych etapach rozwoju domek dla lalek może stanąć w dziecięcym pokoiku i pełnić inne funkcje. Z początku może być po prostu piękną półeczką na zabawki lub książeczki. Później, gdy dziewczynka zacznie bawić się lalkami, można je do domku wprowadzić. 

Jaki domek wybrać?

Wybierając domek dla lalek warto zwrócić uwagę na staranność wykonania. Najpiękniejsze i najbardziej solidne domki to z pewnością te wykonane z drewna. O jakości wykończenia świadczą również detale, czyli ozdoby i dekoracje. Wiele domków ma więcej niż jedną kondygnację i jest wyposażona w:

– schody lub windę,

– taras,

– ogród

– lub nawet garaż.

W zestawie zazwyczaj możemy spodziewać się podstawowego kompletu mebelków, lecz dodatkowe zestawy można łatwo dokupić. Popularnym i coraz bardziej standardowym elementem domku dla lalek jest jego oświetlenie. Polega ono na zamontowaniu ledowej taśmy oświetleniowej, dzięki której zabawa robi się jeszcze przyjemniejsza. Taki prezent zachwyci każdą małą miłośniczkę zabawy lalkami!

Back To Top