Jaki domek dla lalek wybrać

Lalki to jedne z najpopularniejszych zabawek dla wszystkich dziewczynek i nie ma w tym nic dziwnego! Pozwalają na bardzo kreatywną i różnorodną zabawę, często stają się najlepszymi przyjaciółkami maluchów, a do tego cieszą oko. Niemal każda właścicielka tych zabawek dochodzi do takiego momentu, kiedy chciałaby zaopatrzyć je w swój własny domek. Domki dla lalek to rozwiązanie idealne – są ładne i dają jeszcze więcej możliwości na tworzenie historii. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? 

Domki dla lalek – drewniane czy plastikowe? 

Przeglądając domki dla lalek, najczęściej spotyka się je w wersji plastikowej i drewnianej. Jedne i drugie mogą wyglądać naprawdę imponująco, jednak przed zakupem warto zastanowić się, które będą odpowiedniejsze dla dziecka. Domki drewniane są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, a ich cena może być nieco wyższa. Tanie drewniane domki wyglądają dość prosto i są pozbawione wyposażenia, dlatego mogą być mało satysfakcjonujące przy zabawie. O wiele lepiej sprawdzą się bardziej szczegółowe i malowane modele, które mają dużo łóżek, półek i innych dodatków. Co więcej, drewniane domki są dużo lepsze dla środowiska i mogą być ozdobą pokoju nawet przez wiele lat. Domki plastikowe z reguły są dużo tańsze niż ich drewniane odpowiedniki, a do tego są naprawdę kolorowe. Mnóstwo kolorów i dodatków przyciąga wzrok dziecka, warto jednak pamiętać o tym, że wersja plastikowa niekoniecznie będzie tak wytrzymała. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem domku dla lalek? 

Domek dla lalek to prawdziwa gratka dla każdej dziewczynki. Pozwala im na niemal profesjonalną zabawę w dom i daje mnóstwo możliwości na poprowadzenie historii. Wybierając idealny model dla swojej córeczki, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego wykonany jest domek, ale także na jego wielkość. Duże domki są z reguły droższe, a mniejsze dają mniej pola do zabawy. Jeśli zabawka będzie używana często, to warto postawić na nieco większy model, na przykład taki z piętrami, aby maluch miał dużo swobody i mógł pomieścić kilka lalek. 

Back To Top